ALMA školička

O nás

Milí rodiče, ahoj děti
Ráda bych Vám představila dětskou skupinu rodinného typu. Dětská skupina Alma se nachází v obci Klecany, v rodinném domku s malou zahrádkou na které je pískoviště se skluzavkou, prolézačkou a houpačkami. Je zároveň i v blízkosti dvou velkých dětských hřišť. Lokalita je tedy výhodná nejen pro vaše děti, ale je zajímavá i pro vás, pro svoji snadnou dopravní dostupnost.

Pro Vaše děti jsme budovali klidné a bezpečné prostředí, které je bude pozitivně motivovat k jejich dalšímu rozvoji. Nabízíme dětem podnětné a rodinné zahájení výchovně vzdělávacího procesu, jehož úspěšnost je bude provázet celý život.

Naše Dětská skupina je pro děti od 2 let.

Vzdělávání Vašich dětí zajistí pedagogicky kvalifikovaný personál s celodenním výchovně - vzdělávacím programem, který je zaměřen na všechny složky výchov – výtvarnou, pohybovou, hudební, literární, pracovní, estetickou, dramatickou, multikulturní, dopravní a další. Tato činnost  probíhá především v dopoledních hodinách. Odpoledne  následuje spíše relaxační část. Pestrost programu vede k nenásilnému rozvoji dětských praktických dovedností pro jeho další život.

Jak jsem se již zmínila, všechny máme pedagogické vzdělání. Ředitelka Dětské skupiny je Speciální pedagog, další dvě paní učitelky mají střední pedagogickou školu a následně kurz Profesionální chůva, který odpovídá potřebám dvouletých dětí. Do školky také dochází paní učitelka - logopedka.

Jak jsme se již zmínili, snažíme se ve školičce vytvořit rodinnou atmosféru s citlivým vnímáním individuálních odlišností každého jedince. Tomu i odpovídá malý počet dětí ve třídě tj. 12 v jedné třídě, který umožní lépe děti poznat a rozvíjet jejich potenciál.

Rádi bychom, aby návštěvy v naší školičce ALMA byly pro Vaše děti, ale i pro Vás zábavné a poučné. Budeme tedy rádi, když nám sdělíte Vaše požadavky, připomínky a náměty a budeme hledat společnou cestu k jejich realizaci společnou spoluprací.

Mateřská škola Alma,z.s. je vybavena čističkou vzduchu s ionizátorem Theray Air Ion s antibakteriálním filtrem. Ve školce je velká koncentrace dětí na jednom místě a zejména v období podzimních a zimních měsíců si předávají navzájem "bacily" - antibakteriální filtr zajišťuje čistý a zdravý vzduch ve školce. V posledních letech prudce narůstají počty alergických a astmatických dětí - antialergenní filtr spolehlivě odfiltruje veškeré alergeny ze vzduchu. Přístroj odnímá i plynné látky. V letních měsících dokáže zchlazovat vzduch a záporné ionty z ionizátoru působí na vzduch svěže, zahání pocit únavy, bolesti hlavy atd.


Spřátelené weby

 

Kontakt

Mateřská škola AlMa,z.s.

Do Klecánek 133,
Klecany 250 67

tel.: +420 603 18 73 61
tel.: +420 732 30 44 96

e-mail: almaskolka@seznam.cz
             alenapp@seznam.cz

číslo účtu: 2201162136/2010