ALMA školička

O nás

Milí rodiče, ahoj děti
Ráda bych Vám představila dětské centrum rodinného typu. Naše školička se nachází v obci Klecany, v rodinném domku s malou zahrádkou na které je pískoviště se skluzavkou, prolézačkou a houpačkami. Je zároveň i v blízkosti dvou velkých dětských hřišť. Lokalita je tedy výhodná nejen pro vaše děti, ale je zajímavá i pro vás, pro svoji snadnou dopravní dostupnost.

Pro Vaše děti jsme budovali klidné a bezpečné prostředí, které je bude pozitivně motivovat k jejich dalšímu rozvoji. Nabízíme dětem podnětné a rodinné zahájení výchovně vzdělávacího procesu, jehož úspěšnost je bude provázet celý život.

Naše školka je pro děti od 2 let.

Vzdělávání Vašich dětí zajistí pedagogicky kvalifikovaný personál s celodenním výchovně - vzdělávacím programem, který je zaměřen na všechny složky výchov – výtvarnou, pohybovou, hudební, literární, pracovní, estetickou, dramatickou, multikulturní, dopravní a další. Tato činnost  probíhá především v dopoledních hodinách. Odpoledne  následuje spíše relaxační část. Pestrost programu vede k nenásilnému rozvoji dětských praktických dovedností pro jeho další život.

Jak jsme se již zmínili, snažíme se ve školičce vytvořit rodinnou atmosféru s citlivým vnímáním individuálních odlišností každého jedince. Tomu i odpovídá malý počet dětí ve třídě tj. 12 v jedné třídě, který umožní lépe děti poznat a rozvíjet jejich potenciál.

Rádi bychom, aby návštěvy v naší školičce ALMA byly pro Vaše děti, ale i pro Vás zábavné a poučné. Budeme tedy rádi, když nám sdělíte Vaše požadavky, připomínky a náměty a budeme hledat společnou cestu k jejich realizaci společnou spoluprací.

Naše školička je vybavena čističkou vzduchu s ionizátorem Theray Air Ion s antibakteriálním filtrem. Ve školce je velká koncentrace dětí na jednom místě a zejména v období podzimních a zimních měsíců si předávají navzájem "bacily" - antibakteriální filtr zajišťuje čistý a zdravý vzduch ve školce. V posledních letech prudce narůstají počty alergických a astmatických dětí - antialergenní filtr spolehlivě odfiltruje veškeré alergeny ze vzduchu. Přístroj odnímá i plynné látky. V letních měsících dokáže zchlazovat vzduch a záporné ionty z ionizátoru působí na vzduch svěže, zahání pocit únavy, bolesti hlavy atd.


Spřátelené weby

 

Kontakt

Mateřská škola AlMa,z.s.

Do Klecánek 133,
Klecany 250 67

tel.: +420 603 18 73 61
tel.: +420 732 30 44 96

e-mail: almaskolka@seznam.cz
             alenapp@seznam.cz

číslo účtu: 2201162136/2010